Аутор Тема: Sta ce biti sa Srbijom?  (Прочитано 2587 пута)

Ван мреже milan

• Члан
  • *
  • Поруке: 42
Sta ce biti sa Srbijom?
« послато: мај 16, 2010, 04:34: »
Zanima me vase misljenje na gore pomenuto pitanje na koje ja iskreno nemam odgovor. Gde to Srbija ide i realno gde ce biti za 5, 10, 15... godina? Ne sta bi mi voleli i sta bi trebalo nego realno sta mozemo da ocekujemo. Ovo me iskreno brine jer trenutno ne vidim nista sto bi moglo da promeni ovo sumorno stanje.
   U vojsci politicki podobni, u policiji korumpirani, sindikati rastureni, mediji zatrovani... Evo sad citam da bi i studenit vecinom glasali za DS. Doduse na ovo se ne treba oslanjati ali sigurno je da ne postoji dovoljno snazna i brojna politicka volja medju studentima koja bi krenula u neke proteste nezadovoljstva. Koja je to energija u narodu koja moze da dovede do nekih sustinskih promena i gde je traba usmeriti? Za neku borbu opet treba i para. Ali odakle pare!? Na politickoj sceni preovladjuje jedna ideologija. I da SNS dodje na vlast da li bi to nesto promenilo kada su i sami priznali da bi primenjvali istu politiku kao i Tadic ali mnogo bolje nego on. Valjda hoce da kaze da je on veci Tadic od samog Tadica. Jao si ga nama ako je tako. Da li bi recimo bankrot drzave nesto promenio?
   Ne zalim da sve ovo zvuci pesimisticki. Ja sam uvek optimista kada u pitanju Srbija i bez verovanja u bolje sutra to nam se nece ni desiti i svaka borba je vec unapred izgubljena. Zelim samo da cujem vase misljenje posto me sve ovom malo brine.
« Последња измена: јануар 01, 1970, 04:00: Guest »

Ван мреже S.Sindjelich 2

• Најстарији члан
  • Поруке: 585
Одг: Sta ce biti sa Srbijom?
« Одговор #1 послато: мај 16, 2010, 22:20: »
Gledajuci iz inostranstvo, ako Srbi u Srbiju ne zasuku rukavi...nema joj spasenje, B.Tadich je za nju dosta ucunio, tako da za Nikolicevu partiju nece imatri sta da radi, jer genocid B.Tadich jamci za totalno ce unistiti srbiju.

Ван мреже spop

• Најстарији члан
  • Поруке: 586
« Одговор #2 послато: мај 16, 2010, 23:25: »
Ја мислим да са повратком Војислава Шешеља у Србију, крајем ове године ако Бог да, створиће се услови за национално ослобођење.

Ако пак не дај Боже Шешеља убију, или инквизицијски осуде на казну већу од времена већ проведеног у притвору (време које је само по себи, наравно, најбољи показатељ шта Запад са нама смера), е онда, драги другари, судбина Србије остаје на садашњем младом тиму СРС који сјајно предводи Александар Мартиновић, као и на националистичким удружењима грађана, а кад ово кажем мислим првенствено на ДВЕРИ.
Србија - Србима!

Ван мреже dijaspora

• Старији члан
  • Поруке: 377
« Одговор #3 послато: мај 17, 2010, 03:16: »
Хтели ми или не Србије нема, овај патрљак који јаше ко како стигне личи више на Југославију, додуше крњу..
Шта то има заједничко ова Србија са Србијом из прошлости (пре 1945-те) Апсолутно ништа....

Ван мреже Kobac

• Активни члан
  • Поруке: 226
« Одговор #4 послато: мај 17, 2010, 06:30: »
Не заваравајте се да ће било ко од ових који су тренутно на власти или као у некој опозицији да уради нешто паметно и добро за Србију и народ.

Србију спашава неко нов на политичкој сцени. Има Србија далеко боље политичаре од тадића, Дачића и осталих тркача. Они који су се склонили када је ДОС револуцијом дошао на власт. Има Србија поштених и паметних политичара, али са овима тренутно који су на власти не верујем да ће било ко маметен да дође.

По чему је данас Србија позната:
1. По беди
2. Распродаји друштвене имовине политичарима, криминалцима
3. Криминал у галопирајућем порасту.
4. Корупција незапамћених размера.
5. Отбарању народних кухиња. Тренутно милион гладних
6. Унишавање села и сељака.
7. На стотине банак које пљачкају и задужују изгладнели народ.
8. Болесни се не могу лечити...

Да скратим, јер би списак био предугачак.
Да не причам о задужености, Косову и Метохији, Војводини, Црној Гори, Македонији. Ма све су растурили што се растурити може.

Е сада нека неко наведе шта су за ових 10 година руководство и "опозиција" нешто добро за Србију и овај народ урадили?

Ја стварно небих могао ништа да набројим. Ниједан мост, нову фабрику, запослили љууде ... незнам шта?

Према томе бећ праве предизборне коалиције и полако се намештају где ће ко да намести своју задњицу, као и њихове лепе и шупље и бескорисне приче.

Милане, поставили сте тему о којој можемо данима да причамо, али у лошем контексту. Нема ту ама баш ничега доброг.

Нажалос.

Незнам да ли и Бог више помаже или је и он дигао руке од нас. Какви смо неби било ни чудо.

Ван мреже stgermain

• Најстарији члан
  • Поруке: 1275
« Одговор #5 послато: мај 17, 2010, 15:59: »
Цитат: "dijaspora"

Хтели ми или не Србије нема, овај патрљак који јаше ко како стигне личи више на Југославију, додуше крњу..
Шта то има заједничко ова Србија са Србијом из прошлости (пре 1945-те) Апсолутно ништа....

Хмммм ... Мало незгодно поређење . Добро ... Има СУРОГАТ - БАНОВИНА  ;) - ,, регионализација ,,  8)  ! Остало је тачно што сте навели ...
А шта ће бити са Србијом ? ! НА ПРВОМ МЕСТУ !
СРБИ МОРАЈУ ЗНАТИ ---- ШТА ХОЋЕ ! У оквиру ---  САГЛАСИЈА --- МИНИМУМА ЗАЈЕДНИЧКОГ !
Када то спознају ... На даље је све ствар ,, технике ,, ;)  8)  ...
У сваком случају СРЖ ПРОБЛЕМА --- НИЈЕ !!! Унутар позиције - опозиције - држ да набијем !
Они су само ПРОДУКТ ---  ЛОШЕГ ВАРЕЊА ---  СМРДЉИВА ГОВНА ::) !
Већ је срж проблема у оној ЋУТЕЋОЈ --- ВЕЋИНИ ---- КОЈА СЕБЕ  --- УКЛАПА У ЛОШ СИСТЕМ !!!  ;)
То је већина која себе налази у једној врсти Левантинског КЕТМАНА типа ,, Знам ја да је то лоше , нека ми и пљују у лице а када дође ,, моје време ( никада - сиц. ) ја ћу причати ,, своју причу ,, ...

[move:f5y9efa8]ОДВРАТНО , БЕДНО , СМРДЉИВО ,  БОЛЕСНО И РЕТРОГРАДНО !!![/move:f5y9efa8]  ::)  ::)  ::)

ТАКВИ !!! СУ --- У СВАКОЈ СЕКУНДИ --- СПРЕМНИ --- да када ДРУГИ --- одраде посао --- ПРВИ ПОТРЧЕ !!!
Да се -- ПОНОВО --  ,, УКЛОПЕ ,,  ;)  !!!

ТЕ И ТАКВЕ --- СМРДЉИВКЕ !!! БЕЗ ОБЗИРА НА ЊИХОВУ --- УТРЕНИРАНУ --- СЛАТКОРЕЧИВОСТ И ТАПШАЊЕ ПО РАМЕНУ --- треба ПРЕПОЗНАВАТИ - ЕКСКОМУНИЦИРАТИ - И ДРЖАТИ НА --- МАРГИНИ ---- КОЛИКОМ ГОД ЈЕ ТО ДУГО МОГУЋЕ  :o  :o  :o  !!!

ДА СЕ  -- НЕ КОТЕ --- НА ДАЉЕ !!! То је ГЕНЕТСКА --- ЉИГА ---  ЉУДИ ПАЦОВИ  --- једног народа  ::)  ::)  ::) !!!

Са Србијом ће СХОДНО ТОМЕ бити оно што ---  САМИ СРБИ --- ОДЛУЧЕ !!!

Имате ПРИМЕРЕ --- УСПРАВНИХ НАРОДА  ;)  :-X  :-X  :-X  --- који се И САДА ДОК ОВО КУЦАМ --- БОРЕ ПРОТИВ ЗЛА  :-X   :-X  :-X - ЗА СЛОБОДУ  :-X   :-X  :-X !!! ТАКВИ --- УСПЕВАЈУ ! КАД` - ТАД` !!!! ЗА ЊИХ ЈЕ --- БУДУЋНОСТ !!!

Остали ,, уклапајући ,, --- НЕСТАЈУ ! КРАЈ  :)  :)  :)  :) ![/u]

« Последња измена: мај 17, 2010, 16:02: stgermain »

Ван мреже pop

• Старији члан
  • Поруке: 375
« Одговор #6 послато: мај 17, 2010, 17:28: »
Srbija ce da prezivi:

Kad se oteraju svi:
-Svi oni  koji su visestranacki parlamentarni sistem okrenuli naopacke i to u svoju korist.
- Svi oni koji su umislili da su od boga poslati, vecni i nezamenljivi, poslati da grizu Srbiju.
- Svi oni koji su  zaboravili na predizborna i izborna obecanja.
- Svi oni koji donose zakone vazece za sve osim za njih i njihovu kolonu.
- Svi oni koji svojim rodjacima omogucavaju dobra radna mesta uz isto vremeno nemarni odnos prema tudjoj muci i nevolji.
-Svi oni  koji su  privatizaciju shvatili kao nacin za ubiranje procenata i bonusa, i trpanje tudje muke u svoje dzepove…
  [move:3nmz8sl0]:)  SPASITI NAS SAMO MOZE NOVI PETI OKTOBAR ;) [/move:3nmz8sl0] 
-Svi oni  koji prave pritisak na sudstvo i diktiraju sadrzaj sudskih presuda…
-Svi oni koji policiju,  pretvaraju u represivni  aparat za svoju zastitu…
- Svi oni koji poletese visoko i sa visine narodu obecavaju i kake …
Ovo se nece promeniti jos dugo I duuugo...Vec DVADESET godina smo upali u corsokak, ista prica i nevidim da ce se nesto uskoro promeniti..
Najzalosnije  je sto nam svi obecavaju iz godine u godinu  promene,bolji standard,vracanje Kosova, put u EU, pa zbog tih velikih lazi samo moze lako da dodje do  novog PETOG-og Oktobra,koji nece biti bezazlen kao onaj prvi!!
          :D
« Последња измена: мај 17, 2010, 17:31: pop »

Ван мреже spop

• Најстарији члан
  • Поруке: 586
« Одговор #7 послато: мај 17, 2010, 17:55: »
Одличан текст Бранка Драгаша; због прецизности овог веома јасног (без непотребних апстракција) описа тренутног стања, мислим да га свакако треба прочитати > http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=206&cl=06

Свако добро,
 :D
споп
Србија - Србима!

Ван мреже milan

• Члан
  • *
« Одговор #8 послато: мај 18, 2010, 01:34: »
Dok god se nezadovoljstvo, bes, ocaj i ogorcenost ispoljava tako sto cepamo novine, vicemo na televizor ili raspravljamo sa nasim prijateljima ova vlast nema cega da se boji i mogu mirno da spavaju. Tek kada se sve te emocije ispolje na ulici mozemo razmisljati o nekim promenama. Sva ta energija vec duze vreme se talozi medju gradjanima i dostigla je tacku kljucanja. Problem je sto nema niko da povede i da usmeri tu energiju u jedan opsti talas nezadovoljstva. Ulice bi se vrlo brzo mogle napuniti ogorcenim gradjanima pa cak i da se krene u opste generalne strajkove samo da se malo bolje organizjuje i da ima ko da povede. Ali trenutno u Srbiji to niko nece ili ne moze. Zato ce se sigurno sledeci veliki potres na politickoj sceni desiti dolaskom Seselja. On je u ovom trenutku jedina politicka licnost koja moze da ustalasa danasnju politicku scenu pa i da povede narod na ulice. Svi ostali, pa i njegove kolege iz stranke, ipak nisu tog kalibra da urade tako nesto. Sta ce tacno on doneti - ne znam, a da li ce se nesto promeniti - hoce. Zivi bili pa videli.

Ван мреже dijaspora

• Старији члан
  • Поруке: 377
« Одговор #9 послато: мај 18, 2010, 07:32: »
Милане,

у првом посту си лепо написао да се пише реалмо очекивање а не оно што би смо волели. У другом посту си написао оно што би волео да се деси а што је на граници са научном фантастиком.
Прво и основно Шешељ би морао да изађе из затвора, што је по мени научна фантастика у наредних 5-10 година. Њега држе тамо оволике године, (осудиће га и ако није крив) и остаће бар још 5, он ће тада имати преко 60 година(под условом да буде жив)
Друго веома битно, кога ће он моћи да поведе? Ко ће гласати за њега? Ко ће му бити коалициони партнер? И да освоји незамисливих 20% гласова једино би му остало да галами по скупштини.

Морамо гледати ствари реало и ако су црне.

Дуги низ година (више од 60) функционише иста метода - исељавање. Најтеже је било ћопавом Титу јер је мотао велики број неистомишњеника да побије да би преостали већи део морао сам да оде. Ту је кренуло све...
Преосталии наплашен део народа је ћутао, а они најнеспособнији су се веома брзо уклопили у средину, добили фотеље, радна места....
Свако ко је био способан и у оно Титово време, није могао да напредује јер су га баш они неспособни сппутавали и морали су да буду изнад.
Један по један су напуштали земљу.
Шта се дешава задњих 20 година, све исто..
Мала предност је била 90-тих година, народ се борио, имао је неку наду да ће доћи до промена, догодио се 5-ти октобар и шта се десило, ништа..
Цела "револуција" против лопова је уствари њихова победа. Да је неко тада рекао да ће Мркоњић и даље "градити" по Србији, да ће СПС водити државу, тог би стрпали у лудницу али ето шта се десило. То би се и са неком новом револуцијом десило под условом да дође до ње али ко да је поведе. Морам навести баналан пример, одете у кинески ресторан, не можете наручити лесковачку мућкалицу већ само кинесла јела, тако је и на изборима, оно што вам понуде само за то можете гласати, а како ствари стоје сви су исти.
Од кад су укинуте визе, само десетак дана нисам имао госте из Србије. До сада сам угостио тридесетак пријатеља и рођака, више од половине већ остаје овде за стално, а сви до једног су противници ДС-а и СПС-а, а питам се колико има таквих свуда по свету.

Ван мреже milan

• Члан
  • *
« Одговор #10 послато: мај 18, 2010, 11:07: »
Цитат: "dijaspora"
у првом посту си лепо написао да се пише реалмо очекивање а не оно што би смо волели. У другом посту си написао оно што би волео да се деси а што је на граници са научном фантастиком.

Nisam simpatizer ni jedne politicke stranke niti jedne politicke licnosti. To mi daje slobodu da u svakom trenutku kazem za svakoga da nesto radi dobro ili ne bez ikakvog subjektivnog opterecenja i daje mi mogucnost da realnije sagledavam stvari i nemam potrebu da nikoga preterano hvalim ili kudim bez razloga. To sto sam rekao da ce dolaskom Seselja doci do politickih pomeranja nije moja zelja nego moje misljenje sa kojim svako ima prava da se slozi ili ne.
   U suvise kratkom postu koji sam poslao dosta stvari sam preskocio i nisam rekao ili je ostalo nedoreceno tako da je neke pogresna intepretacija moguca, pre svega mojom krivicom.
   Na politickoj sceni imas samo dve velike stranke (DS i SNS) koje sve vise lice jednu na drugu tako da je danas svako drugacije misljenje maltene politicki nelegitimno (probaj da se zalazes za neulazak u EU pa ce te verovatno proglasiti i ludim). SRS je danas jedna mala partija koja se bori sa cenzus. Dolaskom Seselja taj odnos bi se mogao promeniti u smislu da bi se pojavio i treci igrac. Sumnjam da ce ikada doci na vlast pre svega zato sto su nekompatibilni sa drugim strankama i jakog pritiska spolja a sami to nikada nece uspeti (mada u politici nikada ne reci nikad jer i sami smo svedoci da je sve moguce). Sad da li ce se on vratiti ili ne i kada mozemo da pricamo nasiroko. Mozemo i novu temu da pocnemo u vezi toga. U svakom slucaju vreme ce pokazati.
   Masovni protesti, cak i da se vec sutra organizju, mogu da budu samo u funkciji iskazivanja nezadovoljstva (kao recimo protest 9. marta za vreme Milosevica) a nikako u funkciji nekih brzih promena, bar ne u pocetku. Zasto? Pa zato sto jos uvek postoji vecina (svidelo se to nama ili ne) koja bi demokratskim putem glasala za ove iste koje danas vode drzavu. Ti protesti bi bili koristni u smislu budjenja naroda.
   Ovu vlast u Srbiji je instalirao zapad, pa ce je zapad i braniti. Koja stranka ce biti na vlasti, njih nije briga sve dok sprovodi njihovu politiku. Kada se boris protiv vlasti ti se u stvari boris protiv zapada. Nisu ovi u Srbiji toliko jaki koliko su jaki oni koji stoje iza njih i po cijem nalogu oni rade. Da bi doslo do nekih sustinskih promena prvo mora da se oslobode svere uticaja u Srbiji koje su danas vise nego jake i agresivne u svakom segmentu drustva. E to je ono sto meni izgleda najcrnje i najnedostiznije. Mozes ti da rusis koga hoces a ako uticaj zapada i dalje preovladjuje nista nisi uradio. Sjase Kurta uzjase Murta. Sad da li treba cekati neku promenu na svetskoj politickoj sceni i promenu svere interasa u Srbiji pa tu traziti sansu ili nesto drugo... iskren da budem... ne znam. U svakom slucaju neke sustinske promene tesko da ce biti u skorije vreme.

Ван мреже soldaat

• Активни члан
  • Поруке: 112
« Одговор #11 послато: мај 25, 2010, 00:11: »
Nicija nije gorila do zore, pa nece ni ove sadasnje kvislinske vlade,,,,Jevropa stuca,,,moz dobije upalu pluca, i onda zbogom, EURO ATLANSKE integracije, pa kom opanci a kom obojci,,,,Braco Srbi, slusajte me dobro, Dzebanu prikupljajte a oruzje redovno podmazujte, Boga molite, da vas sacuva prijatelja a od neprijatelja,,,cuvacete se sami,,,,Spremte se spremte,,,,,,,(izvinjavam  vam se zbog latinice ali na putu sam i nemam cirilicni font,,,,)
Горе изнад нас Српско је небо,
а на Српском небу, Српски је Бог,
Анђели Срби крај њега лете,
дворе Србина Господа свог !

Ван мреже Kobac

• Активни члан
  • Поруке: 226
« Одговор #12 послато: мај 29, 2010, 04:02: »
БИРАЈТЕ ИХ ОПЕТ!

СВЕ ШТО СУ МОГЛИ УНИШТИЛИ СУ.
СВЕ ШТО СУ У ПРЕДИЗБОРНИМ КАМПАЊАМА РЕКЛИ, СЛАГАЛИ СУ.
ОТВОРИЛИ СУ ЈОШ СТОТИНЕ НАРОДНИХ КУХИЊА.
ИСТЕРАЛИ ЉУДЕ СА ПОСЛА.

СПИСАК ЈЕ ПРЕДУГАЧАК. НЕМОЖЕ ДА СЕ СВЕ НАБРОЈИ.

БИРАЈТЕ ИХ ОПЕТ